Son Dakika Magazin Haberleri 2020, 2020 Son Dakika Magazin Haberleri, Son Dakika Bilecik Haberleri, Son Dakika Denizli Haberleri, Son Dakika İstanbul Haberleri

Jandarma ekiplerinden tarihi eser kaçakçılarına suçüstü operasyon

Jandarma ekiplerinden tarihi eser kaçakçılarına suçüstü operasyonJandarma ekiplerinden film gibi takipBURSA – İstanbul ilinden Bursa’nın Gemlik ilçesine, tarihi eser kaçakçılığı yapmaya geldiği iddia edilen ve tarihi eserleri satmak isteyen iki kişi suçüstü yakalandı. Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü, KOM müdürlüğü ve Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarihi eser kaçakçılığına yönelik ekipler ihbar harekete geçti. Ekipler, tarihi eserleri satmak isterken suçüstü yaptığı S.K ile B.A isimli şahısları gözaltına aldı. Operasyonda, 1 adet Frigya, 2 adet, Bizans dönemi Meryem Ana figürlü 3 adet heykel ile 14 adet Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen sikkeele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında 2863 sayılı kanuna muhalefet suçundan işlem başlatıldı.Gözaltına alınan şahısların işlemleri devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Bursa'da tarihi eser kaçakçıları suçüstü yakalandı başlıklı makalemizde 3. Sayfa, Bursa ve Gemlik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir