Son Dakika Magazin Haberleri 2020, 2020 Son Dakika Magazin Haberleri, Son Dakika Bilecik Haberleri, Son Dakika Denizli Haberleri, Son Dakika İstanbul Haberleri

YKS’de çıkan ‘Hacıvat Karagöz Neden Öldürüldü’ sorusunu filmin senaristi bile çözemedi

Üniversite giriş sınavlarının ilk oturumu olan YKS cumartesi yapıldı. Sorular ve cevap anahtarlarının yayınlanmasının ardından, sınavda yer alan bazı sorular çok konuşuldu.Bu sorulardan birinde, Türkçe testinde yer alan Hacıvat Karagöz Neden Öldürüldü filmiyle ilgili bir metne yer verilerek, ‘Söz edilen filmle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir’ sorusu soruldu. FİLMİN SENARİSTİ: SORUYU ANLAMADIM, VAR MI ÇÖZEN? Çıkan soruyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan filmin senaristi Levent Kazak, ‘Size bir iyi, bir de kötü haberim var: iyi olan, iki gün önceki üniversite giriş sınavında bizim üzerimizden Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü’yü sormuşlar, filmimiz adına gurur duyduk. Kötü olan ise soruyu anlamadım, var mı çözen?’ ifadelerini kullandı.Sorunun doğru cevabı ise, cevap anahtarında D şıkkı olan ‘Kemal Tahir’in görüşleri filmi incelemede önemli bir dayanak noktası sunmaktadır’ seçeneği olarak yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Ebru Polat, İsmail YK'nin 'Bomba Bomba' şarkısında dans ederken kendinden geçti başlıklı makalemizde Bodrum, Ebru Polat ve Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir